I MORI 2,2 MILIONË EURO 80 VJEÇARIT AUSTRIAK,SHQIPTARJA DENOHET ME 4 VITE BURG

Në vitin 2012-të, një austriak 80-vjeçar u njoh me një shqiptare 32-vjecare, dhe krijuan një lidhje seksuale.Por, kjo lidhje i ka kushtuar shumë shtrenjtë...

PUNONTE 19 ORË NË DITË DUKE KURSYER QINDARKAT, HISTORIA E TË PASTREHIT QË SOT...

Hakki Akdeniz mbërriti në Nju Jork shumë vite më parë. Dikur i pastrehë tashmë një milioner, 39 vjeçari nuk harron të kthehet në rrugë...

SULMI KIMIK NDAJ CIVILËVE, SHBA, BRITANIA DHE FRANCA BOMBARDOJNË ME RAKETA SIRINË

SHBA, Britania e Madhe dhe Franca kanë bombarduar objektiva të shumta qeveritare në Siri në një operacion në orët e para të mëngjesit të...

MAKINA FUTET MES TURMËS NË PARADËN E KARNAVALEVE, DHJETËRA TË PLAGOSUR

Një ngjarje e rëndë ndodhi të hënën në Gjermani, teksa një mjet u fut me shpejtësi mes turmës së qytetarëve ku po mbahej një...

VRITET AMBASADORI RUS NË TURQI ATENTAT NGA NJË RADIKAL ISLAMIK

Sulmohet me armë ambasadori rus Andrei Karlov në Ankara.

SHKON NË 6 NUMRI I VIKTIMAVE NGA TËRMETI NË TURQI, TË PAKTËN 84 PERSONA...

Ka shkuar në 6 numri i viktimave që janë nxjerrë nga rrënojat në Turqi. Tërmeti i fuqishëm i rënë këtë mbrëmje në Elzaig ka...

CHARLIE HEBDO MBULON COVERIN ME BRIGITTE MACRON SHTATZËNË: “DO BËJË MREKULLI!”

Diferenca prej 24 vitesh ndërmjet Presidentit të ri të Francës Emmanuel Macron dhe partneres së tij Brigitte ka frymëzuar revistën e përjvfshme satirike “Charlie Hebdo”, e cila i ka kushtuar një karikaturë çiftit.

PËRPLASET AUTOBUSI ME TË KRISHTERË, 20 TË VDEKUR

Përplasja e tmerrshme e një autobusi pelegrinësh ka shkaktuar të paktën 20 të vdekur në një rrugë që shkonte drejt një kishe për të kryer shërbimin ditor të Krishtlindjeve.

Europa rrezikon mbylljen e kufijve për migrantët, Merkel: Nuk është zgjidhja e duhur

Europa rrezikon të bie pre e nacionalizmit duke mbyllur kufijtë si mënyrë për zgjidhjen e krizës më migrantët.

KORONAVIRUSI SHKAKTON 80 TË VDEKUR NË 24 ORËT E FUNDIT NË BELGJIKË, 7924 VIKTIMA...

Belgjika është një tjetër shtet europian, i cili ka një numër të konsiderueshëm personash të prekur nga koronavirusi. Në shtetin belg, në 24 orët e...

BOTA