LISTA, TË DËNUARIT QË LËNË QELITË PËR 3 MUAJ VETËKARANTINIM NË SHTËPI

Zbardhet lista e plotë e të dënuarve që do lirohen nga qelitë e burgut, si pasojë e masave të mara kundër COVID-19 në burgje....

SHKODËR, 42-VJEÇARI GJENDET I VDEKUR NË DYQANIN E TIJ

Një person është gjetur i vdekur në aksin rrugor Shkodër-Bushat, në zonën e Melgushës.Viktima është identifikuar si Arben Shijaku 42 vjec nga fshati Melgushë....

SHKODËR, VRITET ME ARMË ZJARRI NJË 53-VJEÇAR

Një person është qëlluar për vdekje me armë zjarri mëngjesin e sotëm.   Në njoftimin e saj për mediat, policia bën të ditur se më 10.08.2018...

QËLLOHET ME DY PLUMBA I RIU SHQIPTAR ,PO PINTE KAFE

Një sherr i përfunduar me një të plagosur. Kjo është ngjarja e ndodhur mbrëmjen e dy ditëve më parë në Napoli, Itali, ku protagonist është...

(VIDEO)NGJARJE E RËNDË/ QËLLOHET ME 11 PLUMBA NJË 50 VJEÇAR NGA SHKODRA

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Shkodrës. Është qëlluar ndaj shtetasit Alban Luka 50 vjeç. Ai po ecte në...

EKZEKUTOHET NË SY TË FAMILJES 36-VJEÇARI

Një shqiptar i moshës 36-vjeçare është ekzekutuar me armë zjarri para syve të familjes së tij në Britaninë e Madhe. Sipas mediave angleze shqiptari i...

PLAGOSJE ME ARMË ZJARRI NË SHKODËR

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur këtë pasdite në Shkodër. I plagosur është shtetasi Gëzim Bici, 50 vjeç. 50 vjeçari ka marrë dy plumba,...

SHKODËR, AKSIDENT I RËNDË, HUMB JETËN 26 VJEÇARI

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Tiranë-Shkodër teksa shtetasi Mërgim Ferracaku ka humbur jetën ndërsa ka mbetur i plagosur drejtuesi i mjetit...

49-VJEÇARI NGA MURIQANI DYSHOHET SI VRASËSI I VAJZËS

Një 20-vjeçare shqiptare është gjetur e vrarë me thikë në makinë, pak metra larg shtëpisë dhe i dyshuari kryesor për vrasjen e saj është...

ITALI, ARRESTOHEN GRABITËSIT MES TYRE SHKODRANË

Policia italiane ka shkatërruar një bandë shqiptare, e cila kryente grabitje me dhunë, duke vënë në pranga 4 persona mes tyre edhe shkodranë. Siç...

BOTA