POLITIKE

COVID-19/ MANASTIRLIU: NËSE DO KEMI MBINGARKESË, DO ZGJEDHIM KUSH DO TË TRAJTOHET!

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, foli nga foltorja e Kuvendit për situatën e rëndë të krijuar nga pandemia e koronavirusit. Ministrja Manastirliu theksoi se së...

SOT MAZHORANCA RRËZON DEKRETIN E METËS DHE VOTON KODIN ZGJEDHOR, ZBARDHET RENDI I DITËS...

Mazhoranca pritet që sot të rrëzojë në Kuvend dekretin e presidentit Ilir Metës që kthen për rishqyrtim ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Lajmin e konfirmoi...

TOPALLI I SHPALL ‘LUFTË’ POLITIKËS SË VJETËR: PUNË TË NISURA KOHË MË PARË PA...

Ish deputetja Jozefina Topalli gjatë prezantimit të partisë së saj Lëvizja për Ndryshim, ku në përbërje do të ketë të rinj dhe profesorë të...

NIS FORUMI I ANTISEMITIZMIT. BALLA: EVROPËS I DUHET NJË THIRRJE AKTUALE PËR FRYMËN E...

Nis Forumi i parë ballkanik kundër Anti-semitizmit, aktiviteti i rëndësishëm i organizuar nga Kuvendi i Shqipërisë. Në fjalën e mirëseardhjes, kreu i Grupit Parlamentar...

M.MADHE, KREU I PD: KËRKOJMË NJË PËRFAQËSUES NË LISTA

Situata në Malësinë e Madhe nuk është aspak e mirë thotë kryetari i PD atje Anton Kokaj i cili akuzon qeverinë dhe bashkinë Malësi...

RAMA-METËS: MOS U MERR ME EKSPERTËT E SHËNDETËSISË! SHIH PUNËN TËNDE QË NUK PO...

Për letrën e Presidentit Meta ka reaguar kryeministri Rama. Përmes një postimi në Twitter kryeministri shkruan se Presidenti nuk duhet të përzihet me punët...

COVID-19, META LETËR MANASTIRLIUT: TË RISHQYRTOHEN MASAT E MARRA

Presidenti Ilir Meta ka dërguar një letër Ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu për të rishqyrtuar masat e marra ndaj COVID-19. Postimi në Facebook Nisur nga përkeqësimi...

“VENECIA” PRANON KËRKESËN E METËS: NË SEANCËN MË TË PARË TË MUAJIT DHJETOR DO...

Presidenti i Komisionit të Venecias, Gianni Buquicchio i është përgjigjur përmes një letre kërkesës së Presidentit Meta për t’u shprehur në lidhje me ndryshimet...

ADMINISTRATORJA E “ALBTEK-ENERGY” I PËRGJIGJET LULZIM BASHËS: JE I VETMI QË MË SHANTAZHON, GJYKATA...

Administratorja e kompanisë “Albtek-Energy” shpk, Stela Gugallja, e cila zotëron inceneratorin e Elbasanit, i përgjigjet akuzave të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Nëpërmjet një...

SHKODËR, PD AKUZAT PËR TË DELEGUARIN E PS ILIR BEQAJ

Partia Demokratike e Shkodrës përmes kryetarit të saj Xhevdet Amuli ka hedhur akuza ndaj të deleguarit të PS për Shkodrën Ilir Beqaj pas deklaratave...

BOTA