POLITIKE

QEVERIA DO TË MARRË 650 MILIONË EURO BORXH, KUVENDI MIRATON EUROBONDIN, META DHA SOT...

TIRANË Një ditë pasi Presidenti ktheu në Kuvend ligjin për eurobondin maxhoranca ka reflektuar duke bërë amendimet e nevojshme dhe ka miratuar me 85 vota...

REFORMA ZGJEDHORE/ KONSENSUSI NË ‘DORË’ TË BASHËS, PRET ALEATË NË SELINË E PD

TIRANA Kreu i PD, Lulzim Basha ka filluar sot takimet në kuadër të procesit të negocimit dhe konsensusit për Reformën Zgjedhore. Basha pret sot në takim...

KONSENSUSI PËR ‘ZGJEDHOREN’, ARTAN FUGA: LOJËN ME TOP OPOZITA, GOLIN QEVERIA, JA KUSH ËSHTË...

Akademiku dhe Pedagogu Artan Fuga thotë se Kodi i Ri Zgjedhor ka vetëm një pikë thelbësore, nëse do zgjedhë deputetët e vet apo ata...

RAMA JEP SHIFRAT: 77 MIJË BIZNESEVE DHE 209 MIJË PUNONJËSVE U ËSHTË MIRATUAR DERI...

Kryeministri Edi Rama bën me dije se gjatë pandemisë pagat e luftës u janë miratuar 77 mijë e 221 bizneseve si dhe 209 mijë...

PËRDHUNIMI I 15-VJEÇARES/ RAMA: HIENAT E ÇAKEJT E PËRDORËN TË MITURËN PËR T’I RËNË...

Kryeministri Eid Rama ka qenë i ashpër në fjalimin e tij në Kuvend për rastin e përdhunimit të 15-vjeçares nga roja i shkollës. Ai...

ZGJEDHORJA, RAMA: MUND T’I GJENIM VOTAT DHE TA BËNIM PA KONSENSUS

Kryeministri Edi Rama ka folur në Kuvend për reformën zgjedhore dhe negociatat që po bëhen nga ndërkombëtarët. "Do të fokusohem te dy cështje, aktualiteti...

TEATRI, LLESHAJ: POLICIA NUK SHKOI ME INICIATIVËN E SAJ, KISHTE VETËM DY ALTERNATIVA

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, është thirrur sot në interpelancë në Kuvend për shembjen e Teatrit Kombëtar. Nga foltorja e Kuvendit, ministri Lleshaj theksoi se...

PËRDHUNIMI I 15 – VJEÇARES NGA ROJA/ DEPUTETI: TË RIKTHEHET DËNIMI ME VDEKJE

Deputeti i opozitës së re, Halit Valteri ka propozuar rikthimin me vdekje për pedofilët. Në fjalën e tij në Kuvend, ai u kërkoi deputetëve...

SOT NË KUVEND INTERPELANCA E LLESHAJ ME OPOZITËN E RE PËR PUNËN E POLICISË

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj duhet të sqarojë rolin e policisë gjatë shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar. Kërkesa është bërë nga 8 deputetë...

BASHA: ËSHTË BËRË PROGRES, DREJT DAKORDËSISË. OPOZITA DO BËJË GJITHÇKA PËR VOTËN E LIRË

Pas deklaratës së ambasadores së SHBA-ve Yuri Kim sa i takon marrëveshjes për reformën Zgjedhore, vjen një reagim nga kryetari i PD-së Lulzim Basha....

BOTA