POLITIKE

DISA GJYQTARË TË GJYKATËS SË LARTË LËNË PËRFUNDIMISHT MANDATIN

Disa gjyqtarë të Gjykatës së Lartë lënë përfundimisht mandatin

POLICIA DETAJE PER NGJARJEN NE FUSHE-ARRES.LSI KERKON SHKARKIMIN E ÇAKOS

Policia ka dhene detaje lidhur me ngjarjen ne Fushe - Arres .LSI kerkon shkarkimine Haki Çakos.

RAMA: LUFTË, ZHURMAVE, PLEHRAVE DHE MOTORËVE TË UJIT.JA MASAT EKSTREME PËR SEZONIN VEROR

Kryeministri Edi Rama në një mbledhje me task-forcën e disa ministrive4 dhe me kryetarët e mjaft bashkive bregdetare dhe jo vetëm bëri të ditur...

TAKIMI I OPOZITES, BASHA: JEMI MBLEDHUR PËR ÇESHTJEN E INTEGRIMIT

Ka nisur takimi i drejtuesve të opozitës për të përcaktuar axhenden e aksionit opzitar në lidhje me integrimin e Shqipërisë. Ne kemi kërkuar dhe kërkojmë...

XHAFAJ PËLQEU QËNDRIMIN E SHBA DHE AMBASADËS BRITANIKE, TAHIRI: E DI KË KAM RROTULL,...

Saimir Tahiri është treguar tejet i matur kur është pyetur nga gazetarët në lidhje me veprimin e djeshëm të bërë nga Fatmir Xhafaj, ish-pasardhësi...

AMBASADORI LU TAKON BASHËN

Ambasadori Amerikan, Donald Lu po zhvillon këtë të mërkurë një takim me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ky takim, i cili po mbahet...

JOZEFINA TOPALLI SHFAQET NË PUBLIK, BISEDË TË NGROHTË ME MAJKON E RUÇIN

Përurimi i bustit të Pjetër Arbnorit, ish-kryetar i Kuvendit dhe një nga figurat më të njohura të Partisë Demokratike ka shfaqur në publik pas...

KRIZA POLITIKE, EURODEPUTETËT TAKIM 80 MINUTA ME BASHËN

Kriza politike, eurodeputetët takim 80 minuta me Bashën

VETINGU, LSI PERJASHTON DEPUTETIN

Sikundër dhe pritej, Partia Lëvizja Socialiste për Integrim ka përjashtuar nga grupi i saj parlamentar deputetin Përparim Spahiu.

RAMA PARALAJMËRON ARRESTIME TË BUJSHME NE JAVET NE VAZHDIM

Përmes dy postimeve të shkurtra dhe të njëpasnjëshme në rrjetet sociale, Kryeministri Edi Rama shigjeton opozitën dhe paralajmëron arrestime të tjera të bujshme në...

BOTA