POLITIKE

REFORMA ZGJEDHORE, TRE DEPUTETË TË OPOZITËS PARLAMENTARE PRO MARRËVESHJES: DO TA VOTOJMË!

Tre përfaqësues të opozitës së re parlamentare janë shprehur pro marrëveshjes për reformën zgjedhore, që u arrit në 5 qershor mes palëve politike. Në...

SHKARKIMI I AMBASADORES, BALLA: TË VIJOHET EDHE ME SELITË E TJERA DIPLOMATIKE! PUSHOHET HETIMI...

Kryetari i grupit të PS-së Taulant Balla përshëndeti vendimin e ministrit të Jashtëm Gent Cakaj për të shkarkuar nga detyra ambasadoren shqiptare në Athinë...

PS I PËRGJIGJET OPOZITËS: I QËNDROJMË MARRËVESHJES, KODIN E RI ZGJEDHOR E VOTOJMË MË...

Maxhoranca i përgjigjet opozitës për çështjen e marrëveshjes për Kodin Zgjedhor. Burime në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste thanë se “i qëndrojmë vendimit për...

PD KUNDËR HAPJES SË LISTAVE: S’MUND TË BËHET TANI, TA VENDOSË POPULLI ME REFERENDUM

Partia Demokratike është kundër ndryshimit të sistemit zgjedhor një vit para zgjedhjeve parlamentare. "Palët në Këshillin Politik kanë firmosur marrëveshjen për Reformën Zgjedhore më 5...

MURRIZI: JAM VIKTIMË E DY MANDATEVE TË VJEDHURA

Deputeti demokrat, Myslim Murrizi i konsideron pazare marrëveshjet e arritura mes mazhorancës dhe qeverisë. Në fjalën e tij në Parlament, Murrizi i bindur se...

PS-PD NDEZËN MOTORËT E FUSHATËS, META: ZGJEDHJET S’JANË NESËR, FOKUSOHUNI TE PANDEMIA

Presidenti Ilir Meta kritikon shumicën socialiste dhe opozitën e drejtuar nga Partia Demokratike për 'ndezjen e motorëve' të fushatës për zgjedhjet parlamentare një vit...

GJYKATA E APELIT E LIROI, AGIM KAJMAKU LË SPITALIN, DO PARAQITET NË PROKURORI 2...

Një ditë pasi Gjykata e Apelit liroi ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku, ky i fundit ka lënë ambientet e spitalit ku ndodhej i shtruar...

INTEGRIMI/ AMBASADORI GJERMAN: TOPI ËSHTË ENDE NË FUSHËN E PALËS SHQIPTARE

Ambasadori i RFGJ në Tiranë, Peter Zingraf për DW: Presidenca gjermane e BE do të mbështesë Shqipërinë dhe rajonin në rimëkëmbjen nga kriza Corona...

LIRIMI I AGIM KAJMAKUT/ BARDHI: GJITHÇKA ISHTE LLOGARITUR QË MOS VUANTE ASNJË DITË BURG,...

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi akuzon qeverinë dhe drejtësinë se me një skenar mafioz lanë të lirë në 24 orë ish- kryebashkiakun...

SHKARKIMI I AMBASADORES SHQIPTARE/ MEDIAT GREKE: ARDIANA HOBDARI ËSHTË E PËRFSHIRË NË VJEDHJEN E...

Një nga mediat greke më të njohura në Greqi, ProtoThema ia faturon shkarkimin nga posti si ambasadore të Shqipërisë, Ardiana Hobdarit pikërisht vjedhjes së...

BOTA