POLITIKE

DENONCON BARDH SPAHIA: VETËM 5 TAMPONË GJENDJE PËR SHKODRËN

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia denoncoi sot përmes një postimi në facebook, se për Shkodrën duhet të bëhen vetëm 5 tamponë në ditë. Spahia...

“800 MIJË VOTA MUND T’I SHOHË NË ËNDËRR”, TABAKU: ASKUSH S’E BESON MË RAMËN,...

Përmes një postimi në facebook, ish deputetja e PD-së Jorida Tabaku shkruan se kryeministri Edi Rama nuk e ka më sot besimin e askujt,...

RAMA- KRYEBASHKIAKËVE: NUK KA PUSHIME, VIJONI PUNËN DHE TAKONI NJERËZIT NË ÇDO ZONË

Zbardhen detaje nga takimi i kryeministrit Rama me kryebashkiakët e Partisë Socialiste. Burime bëjnë me dije se Rama u ka thënë kryebashkiakëve se nuk do...

BASHA: RRITJA E BORXHIT NË 80% TË PBB GODITJE FATALE PËR EKONOMINË. RAMA DO...

Kryedemokrati Lulzim Basha akuzon kryeministrin Edi Rama së po rrit borxhin publik për të mbushur xhepat e tij dhe të oligarkëve. Basha thekson se...

DJE TAKOI DEPUTETËT, SOT RAMA MBLEDH KRYEBASHKIAKËT NË KRYEMINISTRI! FOKUSI FUSHATA ZGJEDHORE 2021

Ashtu si e kishte paralajmëruar një ditë më parë, kryeministri Edi Rama ka nisur një takim me kryebashkiakët. Takimi ka nisur në orën 11:00 dhe...

‘’NËSE JANË 400 MILIONË €, JAP DORËHEQJEN’’, TABAKU PUBLIKON VIDEON PËR INCENERATORIN E TIRANËS:...

Ish- deputetja e PD, Jorida Tabaku pas investigimit të BIRN i cili konstatoi shkeljet nga qeveria për dhënien e koncesionit të përpunimit të mbetjeve...

MURRIZI: S’VOTOJMË ASNJË ARNIM TË KODIT ZGJEDHOR, DO E ULIM RAMËN ME KËMBË NË...

Kreu i grupit parlamentar demokratik, Myslim Murrizi ka bërë të qartë pas takimit me Ramën se opozita parlamentare nuk do votojë asnjë arrnim të...

TAKIMI PA MARRËVESHJE, RAMA: JEMI TË GATSHËM PËR HAPJE TË LISTAVE, POR ASNJËRA PALË...

Kryeministri Edi Rama foli pas takimit të dytë pa marrëveshje me opozitën parlamentare, duke thënë se ka një konflikt në themel, që llidhet me...

PËRFUNDON TAKIMI 80 MINUTËSH ME RAMËN/ HAJDARI: NUK U VENDOS GJË! S’TËRHIQEMI NGA LISTAT...

Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari ka bërë me dije se as në këtë takim të dytë nuk ka vendimmarrje lidhur me vazhdimësinë e...

FOTO NGA TAKIMI/ PËRFAQËSUESIT E OPOZITËS PARLAMENTARE TË QESHUR PARA RAMËS, KRYEMINISTRI SHOQËROHET VETËM...

Duket se takimi mes Ramës me opozitën parlamentare ka filluar jo me seriozitet por me batuta, teksa shihet nga fotot e sigurara që Murrizi,...

BOTA