POLITIKE

ZGJEDHJET E 21 QERSHORIT, NË VAU DEJËS PD PROPOZON KANDIDATIN

SEKSIONET E PD-së, PROPOZOJNË SI KANDIDAT KRYETARIN E KOMUNËS BUSHAT ZEF HILA. Nëse për Bashkinë e Shkodrës, ende asgjë nuk është e saktësuar për kandidatin e Partisë Demokratike në zgjedhjet e 21 Qershorit, në një tjetër njësi vendore shumë të rëndësishme në Qarkun e Shkodrës,në Bashkinë Vau Dejës, duket se demokratët e kanë bërë zgjedhjen e tyre se kush do të kandidojë në këtë zonë nën siglën e Partisë Demokratike.

SHKODRA I BASHKOHET PROTESTËS SË PD-së NË TIRANË

NISEN ME DHJETËRA AUTOBUSË DHE MAKINA PERSONALE, KONTROLLE NGA POLICIA. Qytetarët Shkodranë I janë bashkuar protestës së Partisë Demokratike në kryeqytet. Ashtu sic ishte paralajmëruar, qytetarët shkodranë janë nisur që në orën 7 të mëngjesit nga qëndra e qytetit në drejtim të Tiranës në mënyrë të organizuar për të marrë pjesë në protestën e paralajmëruar nga opozita shqiptare kundër dyshes Rama – Meta.

DEBATE NË KUVEND, DOSHI NË PROKURORI

DEPUTETI I SHKODRËS KA DORËZUAR KËRKESËN PËR EKSPERTË NDËRKOMBËTARË. Tiranë-Ndërsa në parlament zhvillohej seanca parlamentare dhe në shesh mblidheshin protesuesit e ftuar nga opozita që kërkuan dorëheqjen e kreut të Kuvendit Ilir Meta, deputeti i Shkodrës ka mbërritur në Prokurori. Ai është paraqitur në organin e akuzës në orën 10 e pak minuta dhe ka qëndruar për 1 orë.

PROTESTA E OPOZITËS, LSI ANTI PROTESTË PRO ILIR METËS

PËRKRAHËS NGA QYTETE TË NDRYSHME TË VENDIT, MBËSHTESIN KRYETARIN E TYRE. Prej sheshit “Willson” dhe deri përpara godinës së Lëvizjes Socialiste për Integrim, turma e mbështetësve të kësaj partie kanë qëndruar për orë të tëra aty, edhe pas shpërndarjes së protestës së opozitës.Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama, e konsideroi ditës e sotme një betejë të fituar.

“RAMA IK! META IK!” THIRRJA E DEMOKRATËVE NË PROTESTË

BASHA: DËGJONI ZËRIN E QYTETARËVE DHË BËNI HAPIN MË CIVIL TË DORËHEQJES. Rama ik! Meta ik! Kjo ishte thirrja e shqiptarëve që marshuan në protestën e opozitës përreth një orë para Kryeministrisë.

HISTORIKE, SEANCA PLENARE ZGJAT 16 MINUTA

META SHPËRFILL OPOZITËN, BERISHA: KJO ËSHTË NJË RËNIE E PLOTË E SHTETIT. Para nisjes së protestës, në seancën plenare të Kuvendit, deputetët e opozitës bllokuan foltoren e Kuvendit duke kërkuar dorëheqjen e Kryeparlamentarit Meta.

PROTESTA E OPOZITËS, POLICIA MASA TË RREPTA SIGURIE

NË FUND TË PROTESTËS POLICIA E SHTETIT FALENDERON QYTETARËT PËR QETËSINË. Forcat e Policise se Shtetit kane qene ne gadishmeri te larte per te ruajtur rendin dhe sigurine gjate protestes se opozites ne qender te kryeqytetit.

PD SHKODËR FTON QYTETARËT NË PROTESTË

ÇOBAJ: TË GJITHË NË TIRANË TI JAPIM FUND KËTIJ ABUZIMI QË KA KAPUR SHTETIN.

PD DENONCON GJËNDJEN E SPITALIT TË SHKODRËS

SIPAS KËSAJ FORCE POLITIKE, KY SPITAL NUK KA  AS APARATURAT BAZË TË SISTEMIT SHËNDETËSOR.

GRUPSEKSIONET PROPOZOJNË, NISIN ETHET E KANDIDATIT TË PD-së

BURIME PRANË PD-së BËJNË ME DIJE SE JANË 60 EMRA, BARDH SPAHIA, ARBEN MUÇA DHE LORENC LUKA NË GARË. 15 Marsi eshte data në të cilën Partia Demokratike pritet që të shpallë publikisht emrin e kandidatit per kryetar të Bashkisë së Shkodrës në zgjedhjet e 21 Qershorit. Por kur ende nuk kemi mberritur në këtë fazë, selia blu e Shkodrës tashme eshte ne fazën përfundimtare të propozimit të emrave.

BOTA