KOSOVË, AVDULLAH HOTI MERR SOT ZYRTARISHT DETYRËN E KRYEMINISTRIT

Avdullah Hoti do të marrë sot zyrtarisht detyrën e tij si kryeministër i ri i vendit. Pas votimit të djeshëm në Kuvend me 61...

QEVERIA E RE E KOSOVËS, ALBIN KURTI: NESËR NUK DO TA BËJ PRANIM–DORËZIMIN. KJO...

PRISHTINË Pas mandatimit nga Kuvendi i Kosovës të qeverisë “Hoti”, ka reaguar kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti. Kurti shprehet se qeveria “Hoti” është e pavlefshme,...

RAMA: RRUGËTIM TË MBARË QEVERISË SË RE TË KOSOVËS E OPOZITËS GJITHASHTU, ME BESIM...

Kryeministri Edi Rama ka uruar qeverinë e re të Kosovës, e cila u votua sot megjithëse Albin Kurti ende nuk e ka dorëzuar zyrën...

BALLA URON HOTIN: PUNË TË MBARË QEVERISË SË RE NË RRUGËTIMIN E PËRBASHKËT ME...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka uruar Kryeministrin e ri të Kosovës Avdullah Hoti dhe Kryetarin e Lidhjes Demokratike të...

REUTERS SHKRUAN PËR KOSOVËN: NË PRISHTINË ZGJIDHET QEVERIA E RE QË PREMTON MARRËVESHJE ME...

PRISHTINË Parlamenti i Kosovës zgjodhi të mërkurën një qeveri të re, me në krye kryeministrin Avdullah Hoti, duke premtuar se do të arrij një marrëveshje...

AVDULLAH HOTI SHPALLET KRYEMINISTËR I RI I KOSOVËS! QEVERIA E KOALICIONIT LDK-AAK-NISMA-MINORITETET

Me 61 vota pro, 24 vota kundër dhe 1 abstenim, në Kuvendin e Kosovës është votuar Qeveria e koalicionit LDK-AAK-Nisma-minoritetet, me kryeministër Avdullah Hotin. Hoti...

NXIRREN PAS 14 ORËSH TRUPAT E PAJETË TË DY MINATORËVE KOSOVARË

Trupat e pajetë të minatorëve Idriz Gërbeshi dhe Haki Arifi janë nxjerrë mbrëmë pas mesnate nga Miniera e Artanës. Për shkak të shembjes së një...

PËR 28 DITË ASNJË RAST TË RI ME COVID-19, MALI I ZI SHPALL FUNDIN...

Mali i Zi shpalli ditën e sotme fundin e pandemisë së COVID-19. Ku vendim erdhi me rekomandim të Institutit për Shëndetin Publik. “Ky është...

ZBULOHEN 13 RASTE TË REJA ME KORONAVIRUS NË KOSOVË, 4 PACIENTË SHËROHEN

Identifikohen 13 të reja me koronavirus në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik testoi 193 mostra, nga të cilat rezultuan raste e reja. Instituti po...

MASAT PËR SHQIPTARËT NË MORINË, JUSTIFIKOHET QEVERIA E KOSOVËS: S’KEMI RRUGË TJETËR, NJË SHPËRTHIM...

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës përmes një deklarate për shtyp ka justifikuar masën e vendosur për shqiptarët në pikat kufitare. Sipas MSH-së, kontrollet që ushtrohen...

BOTA