SHIFRA TË LARTA NGA KOSOVA, 13 PACIENTË HUMBËN JETËN, 171 RASTE TË REJA ME...

Kosovës të martën i janë​ shtuar 171 raste të​ reja me koronavirus, pas marrjes së​ 463 mostrave. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar...

KOSOVA LË MBRAPA GJERMANINË DHE PORTUGALINË ME NUMRIN E VDEKJEVE NGA COVID-19 NË 1...

Numri i personave të infektuar me COVID-19 në Kosovë ka arritur në 10 mijë e 419 raste, ku prej tyre 341 kanë humbur jetën...

BARET E RESTORANTET NË MIKONOS, SANTORINI E KORFUZ ÇDO NATË DO HYJNË NË ‘SHTETRRETHIM’

Restorantet dhe baret në ishujt Mikonos, Santorini e Korfuzi çdo natë do hyjnë në 'shtetrrethim' nga mesnata deri në orën 07:00 të mëngjesit. Vendimi është...

MAQEDONI E VERIUT, 109 RASTE TË REJA ME COVID-19 DHE 1 VIKTIMË NË 24...

Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 762 testime për të dyshuar me Covid-19 nga të cilët 109 persona kanë...

SITUATA NGA KORONAVIRUSI, GREQIA SHTON MASAT, DO TË LEJOHET TË KALOJNË NGA KAKAVIJA VETËM...

Situata e shkaktuar nga koronavirusi, ka bërë që Greqia të shtojë masat në kufijtë e saj duke sjellë dhe problematika për shqiptarët. Mësohet se...

KOSOVA 172 RASTE TË REJA ME KORONAVIRUS, HUMBIN JETËN 14 PERSONA NË 24 ORËT...

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka regjistruar të hënën në Kosovë 172 raste të reja me koronavirusin e ri, pas marrjes së 506...

NË KOSOVË, NUMRI I RASTEVE AKTIVE ME KORONAVIRUS ËSHTË 3,976, TË SHËRUAR 5,944 DHE...

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë numri total i rasteve pozitive është 10.247 raste nga 40.646 persona të dyshimtë në...

KORONAVIRUSI SHKAKTON 12 TË VDEKUR NË 24 ORËT E FUNDIT NË KOSOVË, 188 RASTE...

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë shënuar 12 të vdekur për shkak të koronavirusit. Ndërsa, raste të reja të të infektuarve me COVID-19...

GREQIA MBYLL ISHULLIN E FAMSHËM PËR SHKAK TË KORONAVIRUSIT, 10 DITË KARANTINË

Greqia ka vendosur që të mbyllë për 10 ditë ishullin e Parosit. Vendimi është marrë pas zbulimit të 13 rasteve me koronavirus brenda 24...

HOTI PAS FUTJES SË XHANDARMERISË SERBE NË KOSOVË: DO TË VEPROJMË NË PËRPUTHJE ME...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas hyrjes së xhandarmerisë serbe në fshatin Karaçevë të Kamenicës, duke thënë qytetarët tanë në atë pjesë...

BOTA