KONFIRMOHEN 151 RASTE TË REJA ME KORONAVIRUS NË GREQI, 7 ZBULOHEN GJATË KONTROLLEVE NË...

Autoritetet greke njoftuan sot për 151 raste të reja të koronavirusit në vend, nga të cilat 7 janë zbuluar pas kontrolleve në portat e...

KURTI KËRKON RRËZIMIN E QEVERISË ‘HOTI’, VETËVENDOSJE NIS MBLEDHJEN E FIRMAVE PËR MOCIONIN

Lëvizja Vetëvendosje kërkon të rrëzojë Qeverinë "Hotit" me mocion mosbesimi, duke nisur mbledhjen e firmave për shkarkimin e qeverisë, njësoj siç iku vetë para...

GREQIA E GATSHME TË NISË BISEDIMET ME TURQINË PËR ZONAT DETARE

Greqia njoftoi sot se është gati të nisë bisedimet me Turqinë për zonat detare që dy vendet po diskutojnë për të shfrytëzuar në Detin...

KORONAVIRUSI SHKAKTON 16 TË VDEKUR NË 24 ORËT E FUNDIT NË KOSOVË

PRISHTINË Koronavirusi ka shkaktuar gjithsej 300 të vdekur në Kosovë deri tani. Vetëm në 24 orët e fundit, në Kosovë kanë ndërruar jetë nga Covid-19, 16...

NË SHTATOR, PËRBALLJE MË SFIDUESE ME COVID-19, ÇFARË PARASHIKOJNË EKSPERTËT

Kosova është duke u përgatitur për krijimin e kapaciteteve shtesë për përballjen me COVID-19 në muajin shtator, atëherë kur sipas profesionistëve shëndetësorë, Kosova do...

SKANIM SHQIPTARËVE NË PIKËN KUFITARE TË KAKAVIJËS, GREQIA BËN 2,000 TESTE PËR COVID 19...

Qindra mostra u morën nga Grupet Mobile të EODY që u instaluan të Mërkurën në pikën kufitare të Kakavijës, në Greqi. Sipas Epiruspost.gr, rreth...

MALI I ZI REGJISTRON REKORD INFEKTIMESH, JA SA U REGJISTRUAN BRENDA 24 ORËVE

Në Mal të Zi, 50 raste të tjera të koronavirusit u konfirmuan në 24 orët e fundit, dhe katër persona vdiqën, që është numri...

SHIFRA TË FRIKSHME NË KOSOVË, SHËNOHEN 15 VIKTIMA NGA KORONAVIRUSI, KONFIRMOHEN 218 RASTE TË...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) njoftoi se 15 pacientë kanë vdekur gjatë 24 orëve të fundit dhe janë regjistruar 218 raste të reja...

GREQIA RIKTHEN KARANTINËN PËR SHQIPTARËT, 7 DITË IZOLIM KUSH KALON NGA KAKAVIJA, MBYLLET GJATË...

Ministria e Mbrojtjes Sociale dhe Trajtimit të Krizave në Greqi sapo ka dhënë një paketë të re masash për parandalimin e koronavirusit, ku përfshihen...

KONFIRMOHEN 121 RASTE TË REJA ME KORONAVIRUS NË GREQI

Janë konfirmuar 121 raste të reja me koronavirus në Greqi. Raportohet se 121 raste të reja mee COVID-19 janë konfirmuar sot në shtetin grek. Rastet janë...

BOTA