STUDIMI/ DRITË JESHILE NGA ITALIA: MË 6 PRILL DO KEMI ZONËN ME “ZERO TË...

Në Itali, epidemia e koronavirusit do bjerë gradualisht derisa të zhduket plotësisht. Kjo u zbulua nga një studim i drejtuar nga Instituti Einaudi për...

DYSHONTE SE GRUAJA E TRADHËTONTE, BURRI VRET DJALIN 4-VJEÇAR DHE MË PAS VETËVRITET

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Greqi, ditën e djeshme, pasi një 27-vjeçar vrau djalin e tij 4-vjeçar dhe më pas u vetëvra. Sikurse...

VRITET ME PLUMB NË KOKË SHQIPTARI NË MALIN E ZI, VETËDORËZOHET NË POLICI AUTORI

Një shqiptar është vrarë në Tuz të Malit të Zi. Mediat malazeze bëjnë me dije se viktima është Edmont Gjinkolaj , trupi i të...

DJALI DYSHOHET SE KA VRARË BABAIN DHE NËNËN

Mëngjesin e së mërkurës në Prizren ndodhi një ngjarje e rëndë. Burrë e grua u gjetën të vdekur në shtëpinë e tyre në lagjen...

KRIM NË FAMILJE , BURRI VRET GRUAN MË PAS EDHE VETEN

Krimi në familje ka goditur edhe Kosovën.Raportohet se burri ka vrarë gruan dhe më pas ka qëlluar mbi veten e tij. Ngjarja ka ndodhur...

PLAGE ME ARMË ZJARRI,GJENDET I VDEKUR NË BANESË 47-VJEÇARI

Pasditen e sotme është gjetur i vdekur një 47-vjeçar në Deçan, ku policia e ka konfirmuar se viktima është qëlluar me armë zjarri. Lajmin e...

TRAGJEDIA NË RRUGË, SHUHET FAMILJA NË AKSIDENT

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Kosovë ku kanë mbetur të vdekur 5 persona. Bëhet fjalë për një familje, ku prindërit dhe tre fëmijët...

DY TË VDEKUR E TRE TË PLAGOSUR PËR NJË METËR TROTUAR

Për një pjesë betoni, jo më të madhe se 1 metër katror, dyshohet se nisi i gjithë konflikti dje në Prishtinë në mes të...

ITALIA, DEKRET TË RI PËR EKONOMINË/ PAKETË 70 MLD EURO, RRITET NË 800 EURO...

Një tjetër dekret e një tjetër paketë ekonomike nga qeveria italiane për të përballuar pandeminë e koronavirusit që ka shkaktuar mijëra të vdekur në...

DY VRASJE: NJË PERSON VRITET NË KAZINO, PAS SHERRIT, VËLLAI QËLLON VËLLANË

Në komunën e Suharekës sot kanë ndodhur dy vrasje, ka konfirmuar , zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi. Gashi tha se...

BOTA