ME 1 TETOR, CIKLONI MESDHETAR GODET GREQINË

Shërbimi meterologjik në Greqi paralajmëron se për shpërthimin e një cikloni mesdhetar, i cili pritet të "godasë" vendin nga perëndimi. Sipas parashikimeve, të premten e...

PARA VOTIMIT TË DEMARKACIONIT,GAZ LOTSJELLËS NË KUVENDIN E KOSOVËS

Ndërpritet seanca për demarkacionin në Kuvendin e Kosovës, pasi është hedhur gaz lotsjellës. Dyshohet se gazi është gjuajtur nga Sami Kurteshi dhe Fitore Pacolli.

BRUKSELI THOTË SE PALËT JANË PAJTUAR TË ULIN TENSIONET

Në Bruksel ka përfunduar pa ndonjë vendim konkret takimi i udhëheqësve më të lartë të Kosovës dhe Serbisë, i thirrur me ftesë të shefes së politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini.

DASH, THIRRJE AUTORITETEVE TË MAQEDONISË TË FORMOJNË QEVERINË E RE

Uashingtoni u bëri të mërkurën thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re.

KOMISIONERI JOHANNES HAHN VIZITON SOT KOSOVËN

Ashtu siç u paralajmërua dje, Komisioneri për Politikë Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociata për Zgjerim, Johannes Hahn, do të qëndrojë sot në Kosovë. Mësohet se...

TAKIMI ME MACRON, HOTI: ARRITËM DY MARRËVESHJE TË RËNDËSISHME, JA ÇFARË DISKUTUAM PËR DIALOGUN...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është takuar sot me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron, me të cilin ka diskutuar për zhvillimet në Kosovë e...

LIGJI PËR PROKURORINË PUBLIKE, PARTITË NUK ARRIJNË NJË MARRËVESHJE

Mosdakordësimi për ligjin e Prokurorisë Publike, në Maqedoni ka lejuar vazhdimin e seancës së Komisionit për çështje evropiane ku duhet të miratohen ose të...

MITROVICË: TË ENJTEN NISIN GËRMIMET PËR VARREZË TË DYSHUAR MASIVE

Në qytetin e Mitrovicës, të enjten, do të fillojnë gërmimet në kërkim të varrezës masive, i tha Radios Evropa e Lirë Prenk Gjetaj, kryetar i Komisionit Qeveritar për të Pagjeturit.

NDALESA NË AEROPORTIN E VJENËS, DAUT HARADINAJ: ISHTE KONSULTË DISA MINUTËSHE

Konsultë disa minutëshe, kështu e përshkruan Daut Haradinaj, deputet i AAK-së, ndalesën në aeroportin e Vjenës. Mediat kosovare raportuan se vëllai i kryeministrit ishte ndaluar...

DAÇIÇ, PREAMBULA E KOSOVËS ÇËSHTJE KOHE

AI DEKLAROI SE NDRYSHIMI I KUSHTETUTËS ËSHTË NJË ÇËSHTJE QË MUND TË DISKUTOHET .

BOTA