“FRIKË JO, PROVA PO”, TË RINJTË NUK I NDAHEN TEATRIT “MIGJENI”

“Frikë jo, prova po” është skeçi humoristik me të cilin kanë zgjedhur të jenë pranë spekatorit shkodranë aktorët e rinj të teatrit “Migjeni”. Skeçi...

SHKODËR, ARQIPESHKËVI MASSAFRA: MOS U HAKMERRENI

Në katedralen “Shën Shtjefni” në Shkodër është kremtuar mesha e shenjtë për festën e Rrëshajve që përkon edhe me mbarimin e kohës së Pashkës....

SHEMBJA E TEATRIT KOMBËTAR, QYTETARË SHQIPTARË DHE ITALIANË BASHKË, PROTESTË NË PADOVA: TRASHËGIMIA KULTURORE...

Është zhvilluar një protestë në formën e ‘flash mob’ në Padova në mbrojtje të Teatrit Kombëtar të shembur si sot dy javë më parë...

“ÇFARË NËNE…”

Nga Ardi Hoti “Çfarë nëne…” Numri një i Policisë së Shtetit Ardi Veliu gjatë kohës që bënte një raportim shumë të mirë për rendin dhe sigurinë...

PROKURORIA KUNDËR PËRGJIMEVE PA AUTORIZIM NGA POLICIA, REAGON KSHH: CENON PAVARËSINË E ORGANIT TË...

Komiteti Shqiptar i Helsinkit me anë të një lajmërimi për mediat ka reaguar në lidhje me përgjimet pa autorizimin e Prokurorisë. KSHH shprehet se përshëndet...

‘ALEANCA PËR MBROJTJEN E TEATRIT’ ÇON PETICIONIN NË LUSHNJE, BUDINA: S’JEMI PËR TË BËRË...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit’ stacionin e radhës për firmosjen e peticionit e ka ndalur në Lushnje. Peticioni në fjalë është për të ndërtuar...

AKADEMIKU ARTAN FUGA: DUHET TË RUAJMË SPITALET NGA INFEKTIMI ME COVID. SIKUR KURBA DO...

Akademiku Artan Fuga sugjeron që vëmendja të kthehet tek situata për shkak të pademisë së COVID-19, ku shifrat po shënojnë sërish rritje. Përmes një postimi...

QEVERIA MERR VENDIMIN: SEANCAT GJYQËSORE ZHVILLOHEN ME DYER TË MBYLLURA NË KUSHTET E PANDEMISË

Në kushtet e pandemisë së COVID-19 qeveria ka vendosur gjatë mbledhjes së sotme të ndryshojë aktin normative të masave në gjykata. Kështu sot është vendosur...

META VLERËSON ME TITULLIN “MJESHTËR I MADH”, AKTORIN E SHQUAR, KASTRIOT ÇAUSHI: ARTISTËT PROTAGONISTË...

Presidenti i Republikës vlerësoi sot me Titullin “Mjeshtër i Madh” aktorin e shquar Kastriot Çaushi, i cili ka portretizuar në filmin shqiptar, veç shumë...

VIDEO/ SHIKONI SI PËRHAPET COVID-19 PËRMES TË FOLURËS NË TRANSPORTIN PUBLIK

Një person i infektuar me koronavirus mund ta kalojë tek personat e tjerë thjesht duke folur në një ambient të mbyllur siç mund të...

BOTA