VLLAZNIA, DEDJA: VENDOSET FATI I FUTBOLLIT SHKODRAN

Është një ndeshje ku vendoset fati i futbollit shkodran. Kështu e cilëson trajneri i Vllaznisë Hysen Dedja përballjen e së dielës me Besëlidhjen, ndeshja...

META KUJTON IKONËN E FUTBOLLIT SHQIPTAR, LEFTER MILLON: TRIUMFUES! MINORITETI GREK DO NA JAPË...

Presidenti Ilir Meta kujton një nga ikonat e futbollit shqiptar, mesfushorin Lefter Millo, i cili do të festonte sot 54-vjetorin. Meta shkruan në “Facebook” se...

SOT FINALJA E KUPËS SË SHQIPËRISË, POLICIA E TIRANËS MERR MASA: JA RRUGËT QË...

Policia e Tiranës ka marrë masa për mbarëvajtjen e ndeshjes finale të Kupës së Shqipërisë, e cila do të luhet mbrëmjen e sotme në...

NESËR FINALJA E KUPËS SË SHQIPËRISË, FSHF KËRKON RIKTHIMIN E TIFOZËVE NË STADIUM: JANË...

Federata Shqiptare e Futbollit kërkon nga instancat shtetërore që të marrin shembullin e Francës dhe të lejojnë një numër të kufizuar tifozësh në finalen...

KORONAVIRUSI HYN NË FORMULA 1, SERGIO PEREZ REZULTON POZITIV

Tashmë koronavirusi është “futur” dhe tek garat e shpejtësisë të Formula 1. Piloti i Racing Point, Sergio Perez rezultoi pozitiv me koronavirus pasditen e djeshme...

VLLAZNIA FITON KUPËN E SHQIPËRISË PËR FEMRAT, MPOSHT APOLONINË 4-0

Pas kampionatit shqiptar për femra, skuadra e Vllaznisë u shpall kampione e kupës mbrëmjen e djeshme (30 korrik). Finalja mes shkodraneve dhe skuadrës së Apolonisë...

DORTMUND REFUZON OFERTËN E ÇMENDUR, NUK I MJAFTOJNË 98 MILIONË EURO TË MANCHESTER UNITED...

Borussia Dortmund është e vendosur mos e lëshojë talentin anglez Jadon Sanco pavarësisht insistimit të Manchester United. Sot verdhezinjtë kanë refuzuar 98 milionë euro të...

PREMIER LEAGUE UL SIPARIN, VERDIKTE NË FRYMËN E FUNDIT, BUZËQESH MAN.UNITED DHE JOSE MOURINHO

Premier League mbyll sezonin e 2019/20 duke përcaktuar edhe verdiktet finale. Nuk kishte asnjë dilemë për dy vendet e para me Liverpool e Man.City...

NGA ANGLIA VJEN EMRI I RI PËR STOLIN E BARCELONËS, NJË DËSHIRË E LEO...

Presidenti i Barcelonës, Bartomeu, nxitoi të theksonte se mes Messit dhe trajnerit Setien nuk ka asnjë keqkuptim, të dy kanë diskutuar gjatë dhe janë...

PRAGNDESHJA VLLAZNIA-PARTIZANI, DEDJA: SYNOJMË FITORE

Vllaznia do të përballet me Partizanin të dielën në orën 17:45 në Tiranë, ndeshja e parafundit e kampionatit në Superligë. Trajneri I Vllaznisë Hysen...

BOTA