ADEMI: KËSHILLI MBIKQYRËS I VLLAZNISË KUNDËR LIGJEVE

Çështja e mbledhjes së Asmablesë të Vllaznia sh.a është kthyer në një përplasje ligjore mes këshillit bashkiak të Shkodrës që ka funksionin e Asamblesë...

PAS ARTAN KALAJËS REAGON SPORTKLUB VLLAZNIA

Trajneri Artan Kalaja i cili ditën e sotme bëri një deklaratë për sa i përket mosemërimit të tij si trajner i volejbollit për femra...

REAGIMI I BASHKISË SHKODËR LIDHUR ME DEKLARATAT E TRAJNERIT TË VOLEJBOLLIT ARTAN KALAJA

Në fillim te çdo sezoni sportiv, me propozim te Sport Klub Vllaznia lidhen kontratat e trajnerëve për çdo disiplinë sportive. Të gjithë trajnerët e Sport...

FUTBOLLISTI SHKODRAN I BYLISIT POZITIV ME COVID-19

Tronditet edhe futbolli shqiptar nga Koronavirusi, teksa 24 orë para rifillimit të kampionatit, një lojtar i Bylisit dyshohet se ka rezultuar pozitiv me Koronavirus...

“MJESHTËR I MADH” PËR FERID RRAGAMIN DHE VILDAN TUFIN

Presidenti Ilir Meta ka vlerësuar me titullin “Mjeshtër i Madh” dy figura të njohura të sportit shqiptar dhe shkodran si ish futbollistin Ferid Rragami...

VOLEJ, ARTAN KALAJA: MË LARGUAN PAS 5 MUAJSH STËRVITJE

Vllaznia në volejboll për femra është skuadra e parë në botë e cila do të ketë dy trajnerë të parë, vendim ky i bashkisë...

PËRGJEGJËSI HOXHA: AKADEMIA VLLAZNIA S’ËSHTË E FRYRË

Mbledhja e asamblesë të Vllaznia sh.a një ditë më parë një prej debateve kishte edhe situatën tek akademia Vllaznia sa i përket strukturës që...

SI NIS SUPERLIGA? STADIUMI I NDARË ME ZONA, S’KA MË PROTESTA TE ARBITRI

Të premten zyrtarisht qeveria shqiptare i dha leje futbollit për të vazhduar me ndeshjet pa tifozë dhe për t’iu rikthyer aktivitetit pas afërsisht tre...

ZYRTARE/ SERIE A DO TË RINISË MË 20 QERSHOR! QEVERIA ITALIANE I HAP DRITËN...

Serie A do të rinisë! Pas një takimi që zgjati më pak se një orë mes qeverisë dhe krerëve të futbollit, ministri Spadafora ka...

PREMIER LEAGUE/ KLUBET JANË DAKORD! KAMPIONATI MUND TË RINISË MË 17 QERSHOR

Premier League po afrohet me hapa të mëdhenj drejt rifillimit të kampionatit. Dje u rikthyen stërvitjet e “vërteta”, ku pati kontakte dhe ndërhyrje fizike....

BOTA