ISUF ISUFI, JEP DORËHEQJEN

PAS VENDIMIT TË KËSHILLIT, BASHKIA E VETME DREJTUESE

I RIU SHQIPTAR BIE NË TOKË GJATË NDESHJES SË FUTBOLLIT, NË LUFTË ME JETËN...

Një i ri shqiptar ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore pasi u ndje keq gjatë një ndeshje futbolli me miqtë e tij. Ngjarja ndodhi në...

INAUGUROHET KOMPLEKSI SPORTIV “LICI”

Kompleksi sportiv “Lici” është risia më e re e sportit në qytetin e Shkodës. Një investim që kap shifra të mëdha vjen në një hapësirë prej 2500 metrash katror. “Lici” është një kompleks sportiv, i cili është çertifikuar nga FIFA, me rregulla dhe vijëzime të dy fushave si të futsallës me dimensione 40 me 20 metër. Inaugurimi zyrtar është bërë pasditen e së enjtes, me një numër të madh të ftuarish.

BËMË BABA TË TË NGJAJ! 19-VJEÇARI “MERR” MAKINËN E LEGJENDËS MICHAEL SCHUMACHER

Djali i Michael Schumacher ka kujtuar legjendën duke pozuar në makinën që i solli famën ndërkombëtare, Ferrari F1. Adoleshenti që po ndjek hapat e të...

FITOI BOTËRORIN ME FRANCËN, ARRESTOHET PORTIERI LORIS

Portieri i Totenhemit dhe i Franëcs, Hugo Loris, është arrestuar ditën e sotme nga policia londineze, pasi është kapur duke i dhënë makinës i...

TRONDITET FUTBOLLI ITALIAN, NJË FUTBOLLIST INFEKTOHET ME CORONAVIRUS

Coronavirusi është kthyer tashmë një kërcënim apsolut në Itali pasi ka marr jetën e 14 personave. Sipas “La Nazione”, virusi vdekjeprurës, ka infektuar një futbollist...

MOMENTE TMERRI PËR KLUBIN GJERMAN, RRUFEJA GODET AVIONIN

Momente paniku për gjigantin e futbollit gjerman, Hertha Berlin. Avioni me të cilin po udhëtonte skuadra kryeqytetase u godit nga një rrufe gjatë kthimit nga...

STATUJA E ZLATAN IBRAHIMOVIC SHEMBET NË TOKË, HULIGANËT I SULMOJNË DHE SHTËPINË

Zemërimi ndaj sulmuesit të ri të Milanit, Zlatan Ibrahimovic ka kapur kulmin. Statuja e 38-vjeçarit, ndërtuar në Mamo është shembur në tokë nga disa persona...

FESTUAN USHTARAKISHT NDAJ SHQIPËRISË E FRANCËS, UEFA DËNON TURQINË

UEFA ka gjobitur Federatën Turke të Futbollit pas festës me nderim ushtarak të kombëtares së futbollit në dy ndeshjet kualifikuese të Euro 2020. Kombëtarja turke,...

FUSHË PAINTBALL-I PËR HERË TË PARË NË SHKODËR

Qytetit të Shkodrës prej 3 ditësh I është shtuar një zonë e re sportive, ndryshe nga të tjerat. Arvid Faci është I riu shkodran,...

BOTA