PARTIZANI – KUKËSI DY SKUADRAT QË PËRCAKTOJNË KREUN E SUPERLIGËS

Emocionet e ndeshjes Partizani – Kukësi kanë nisur të ndjehen në kryeqytet aty ku stërviten të dy këto ekipe.

SOT LISTA ME 30 TË NOMINUARIT PËR ‘TOPIN E ARTË’, FRANCE FOOTBALL ZBULON 5...

Sot është dita në të cilën do të zbulohet lista me 30 futbollistët e nominuar për “Topin e Artë”. Çmimi prestigjoz që do të...

BRAZIL 2014, MERKEL DO TË MBËSHTESË GJERMANINË

MARADONA: ARGJENTINA I KA SHANSET PËR TË FITUAR KUPËN E BOTËS .

VLLAZNIA – SKËNDERBEU NJË TAKIM I HIDHUR

Vllaznia ka pësuar një humbje të thellë në ndeshjen ndaj kënderbeut në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër

ATLETIKË, LUIZA GEGA SHPALLET NËNKAMPIONE EVROPE

Luiza Gega vazhdon të lërë gjurmë në atletikë.

KOMBËTARJA E KROACISË NUK NDALET SË BËRI KRENAR VENDIN, DHURON PËR BAMIRËSI 24 MLN...

Botërori i përfunduar pak ditë më parë do të mbahet mend gjatë nga Kroacia që arriti deri në finale, një fazë të cilën nuk...

AAS TRAJNIM DY DITOR NE SHKODER ME EKSPERTË HOLLANDEZ

Akademia AAS është bërë pjesë e një trajnimi dy ditor ku të pranishëm ishin disa ekspertë futbolli nga Hollanda të cilët kanë eksperiencë të gjatë në skuadrat hollandeze.

VLLAZNIA SHTYN NISJEN E FAZËS PËRGATITORE

Pritej që data 5 janar do të ishte edhe dita kur ekipi i Vllaznisë do të nisej drejtë Malit të Zi për të zhvilluar edhe fazën përgatitore atje. Por kjo gjë nuk ka ndodhur pasi duket nisja e skuadrës kuqeblu është shtyrë për momentin. Fillimi i fazës përgatitore duket se është shtyrë për në datën 6 janar duke bërë që lojtarë të humbasin 2 ditë stërvitje dhe të rikthehen në Shkodër për të zhvilluar kampionatin më herët se e kishin parashikuar.

Duket se shkak për këtë shtyrje të nisjes së kuqebluve ka qënë mosfirmosja e lojtarëve që kanë qënë si synime tek Vllanzia.

VLLAZNIA DHE VUCAJ “NDAHEN NË PAQE”

Gjatë ditës të së martës së 7 gushtit, Erjon Vucaj dhe Vllaznia kanë shkëputur zyrtarisht bashkëpunimin mes tyre dhe u desh ndërhyrja e Dhomën...

VLLAZNIA ME BORD TË RI DREJTUES

KËSHILLI VENDOS PËR 5 ANËTARË, HAPET FONDI PREJ 90 MLN LEKË. Këshilli i Bashkisë së Shkodrës ka miratuar bordin e ridrejtues të ekipit të Vllaznisë.

BOTA