KOMBËTARJA BIND ME LUKSEMBURGUN, FITON ME REZULTATIN 2-0

 Lojtarët rezervë dhe të rinjtë që duan të jenë pjesë e kuqezinjve në Euro 2016 i kthejnë buzëqeshjen trajnerit De Biasi në Luksemburg.

VLLAZNIA DO SHESË LOJTARË TË AKADEMISË

NUK BËHEN PUBLIK EMRAT, SYNOHEN DHE PËRFORCIME.Skuadra e Vllaznisë, në merkaton e janarit ndryshe nga vitet e tjera do të kërkojë të shesë disa lojtarë përveç afrimeve që mund të bëjë.

REALI BËN REALITET ËNDRREN, MERR RODRIGUEZ

LIVERPULI NUK E LË TË QETË, OFORN 50 MLN EURO PËR BENZEMA .

VLLAZNIA,PUSHIMET MARRIN FUND

Duket se me mbarimin e zgjedhjeve situata tek Vllaznia do fillojë të qartësohet. Sipas infromacioneve drejtuesit kanë kontaktuar me trajnerin Cungu dhe lojtarët për grumbullimin e tyre dhe startin e procesit stërvitor.

“GEA SPORT” MERR DREJTIMIN E VLLAZNISË

NDRYSHOHET NË KOHË REKORD RENDI I DITËS, SURPRIZË DHE PËR KËSHILLTARËT .

MARKO CETKOVIC NUK MUND TE JETE I VLLAZNISE

Marko Cetkovic nuk mund te jete i Vllaznise.

SKANDALI PËRFSHIN BASKETBOLLIN

NUK FUNKSIONON TABELA ELEKTRONIKE, VLLAZNIA HUMB TAKIMIN.Më shumë se një skandal mund të cilësohet ajo që ka ndodhur  në ndeshjen Vllaznia-Mornar, e vlefshme për Ligen Ballkanike.

VLLAZNIA NË ANALIZË, VENDOSEN PIKETAT

Vllaznia përvec përgatitjeve ne fushen e stervitjes, ka lene pas fushen e blertë duke u perqendruar ne analizen per pjesen e mbetur te sezonit per vitin 2018. Trajneri Ernest Gjoka se bashku me grupi ne lojtareve qe ndodhen ne Malin e Zi per fazen pergatitore, kane analizuar ecurine e deri tanishme te skuadres, por edhe kane vendosur piketat per pjesen tjeter te sezonit.

Burime prane stafit teknik te kuqebluve bejne me dije se eshte punuar se tepermi ne tre pika kyce me ekipin, ne disiplinen taktike, ne agresivitet, dhe pergatitjen psikologjike, ne menyre qe kuqeblute te shkojne drejt rezultateve pozitive ne pjesen e mbetur te sezonit.

DY LOJTARË ME COVID-19/ REAGON KF PARTIZANI: JA KUSH JANË INFEKTUAR, TË TJERËT NUK...

KF Partizani ka reaguar menjëherë për dy lojtarët me COVID-19 brenda ekipit duke bërë me dije se ata janë Dejan Boldor dhe Besnik Ferati. Pikërisht,...

CHAMPIONS, ÇUDIT REAL MADRID, “MASAKRUES” BAJERN MYNIH

Mbrëmja e vlefshme për xhiron e dytë të Ligës së Kampioneve ka dhuruar sërish surpriza ashtu si në takimet e para të fazës së...

BOTA