FINALJA E “SHKODRA SUMMER CUP 2020”

“Shkodra Sport Event” në bashkëpunim me Federaten Shqiptare të Futbollit organizon edicionin e tretë të “Shkodra Summer Cup”, një kampionat që erdhi ndryshe, pasi...

VLLAZNIA-TEUTA 1-0, TRAJNERËT: E RËNDËSISHME LOJA E EKIPEVE

Vllaznia fitoi 1-0 ndeshjen miqësore me ekipin e Teutës, përballje e luajtur në Shkodër por për trajnerin e kuqebluve Thomas Brdariç deklaroi se nuk...

VLLAZNIA FITON 1-0 MIQËSOREN ME TEUTEN

Vllaznia ka fituar ndeshjen miqësore të luajtur ndaj Teutës në stadiumin "Loro Boriçi" të qytetit të Shkodrës. Përballja e parashikuar të luhej në Durrës...

VAU DEJËS, THEMELOHET AKADEMIA E FUTBOLLIT “BASANIA”

Akademia Basania është skuadra më e re e futbollit e cila ka hapur dyert për katër ekipe grupmoshash. Kjo akademi është themeluar në bashkinë...

SHQIPËRIA NJË NATË TË KEQE, HUMB 0-1 ME LITUANINË

Shqipëria ka humbur ndeshjen ndaj Lituanisë e vlefshme për Ligën e kombeve duke bërë një paraqitje negative në këtë 90 minutësh. Lituanezët fituan 1-0...

KOMBËTARJA MPOSHTET NGA LITUANIA 0-1

Shqipëria është mundur 0-1 nga Lituania në ndeshjen e dytë të Ligës së Kombeve në stadiumin "Air Albania". Kombëtarja kuqezi u shfaq në fushë...

LIGA E KOMBEVE/ GAFË E PABESUESHME E GJASULËS, LITUANIA SHOKON SHQIPËRINË

Shqipëria po luan ndeshjen e dytë në grupin ku bën pjesë, ndërsa përballë ka Lituaninë 22:00 – Lituania befason Shqipërinë, një gafe e pabesueshme, një mungesë...

SHQIPËRIA PËRBALLË LITUANISË, JA FORMACIONI I HEDHUR NË FUSHË NGA TRAJNERI EDI REYA

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Shqipërisë dhe Lituanisë. Kombëtarja e Shqipërisë luan ndeshjen e dytë në Ligën e Kombeve. Pas fitores me Bjellorusinë, Edi...

SHIROKË, ZHVILLOHET KAMPIONATI I PARË I KANOTAZHIT

“Eluin Sporting” ka zhvilluar në liqenin e Shkodrës kampionatin e parë të kanotazhit, një aktivitet ndryshe i cili bëri bashkë të rinj e të...

NOTAT E LOJTARËVE: BERNARD BERISHA MË I MIRË I KOSOVËS, JA LOJTARI GREK QË...

Kosova pësoi humbje ndaj Greqisë me rezultat 2-1 në kuadër të Grupit 3 në Ligën C të Ligës së Kombeve. Dimitrios Limnios dhe Dimitrios Siovas...

BOTA