MEPJ KUJTON QYTETARËT: KAKAVIJA E KAPSHTICA TË MBYLLURA 22:00-06:00, NUK LEJOHET QËNDRIMI GJATË KËTIJ...

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme kujton të gjithë qytetarët që pikat e kalimit në kufirin Kakavijë dhe në Kapshticë do të jenë...

BE, 180 MLN EURO SHQIPËRISË PËR KRIZËN E COVID-19, SORECA: BASHKË JEMI MË TË...

Bashkimi Europian i ka ardhur në ndihmë Shqipërisë duke i dhuruar 180 milion euro, për të përballuar pasojat ekonomike të shkaktuara nga pandemia Covid-19. Lajmin...

MANASTIRLIU APEL TË RINJVE: BËNI NJË “SAKRIFICË” TË VOGËL SOT. UA KENI BORXH PRINDËRVE...

Në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu u ka drejtuar të rinjve një thirrje për t’u bërë mbrojtësit...

PD DENONCON MUNGESË MEDIKAMENTESH, SPITALI ‘SHEFQET NDROQI’: NUK MUNGON ASGJË, NA LINI TË PUNOJMË

Pas denoncimit të Bardh Spahisë se spitalet nuk kanë medikamente për pacientët me COVID-19, ka reaguar spitali Universitar “Shefqet Ndroqi”. Spitali Covid2 thotë se...

HUMB JETËN NGA KORONAVIRUSI, PËRGJEGJËSI I QARKULLIMIT RRUGOR NË SHKODËR

Humb jetën nga Covid-19 një efektiv i policisë. Sipas burimeve Safet Morina, me detyrë përgjegjës i qarkullimit rrugor në Policinë e Shkodrës nuk ka...

KODI AJROR/ ÇFARË PARASHIKON LIGJI I RI, NGA MBULIMI I SIGURIMIT PËR PASAGJERËT TE...

Kodi i Ri Ajror është publikuar së fundmi në Fletoren Zyrtare dhe pritet të hyjë në fuqi brenda muajit gusht, duke sjellë kështu një...

PROJEKTI PËR COVID-19 I BB: 32 AMBULANCA, 300 PUNONJËS VULLNETARË SHTESË DHE TRAJNIM PËR...

Banka Botërore ka zbardhur dokumentin e miratuar nga Bordi që mbështet Shqipërinë me 15 milionë euro, për të përballuar situatën e krijuar nga COVID-19....

LARGOHEN NESËR, META TAKIM FALENDERUES ME MJEKËT ITALIANË! I PRANISHËM DHE AMBASADORI BUCCI

Presidenti Ilir Meta ka pritur në takim falenderues 7 mjekët e ardhur nga Italia në ndihmë dhe shenjë solidariteti në Shqipëri për situatën e...

FIRMOSET MARRËVESHJA PËR RINDËRTIMIN PAS TËRMETIT/ ITALIA I JEP SHQIPËRISË 90 MLN EURO KREDI...

Firmoset marrëveshja me qeverinë italiane për të materializuar angazhimin që Italia mori në Konferencën Ndërkombëtare të Donatorëve që t’i ofrojë Shqipërisë prej 95 milionë...

PD: MINISTRIA E ARSIMIT RREZIKON JETËN E MËSUESVE, NUK I JEP PIKËT E PROVIME...

Partia Demokratike ka akuzuar Ministrinë e Arsimit se po rrezikon jetën e mësuesve duke i grumbulluar ato në pritje të marrjes së vlerësimit të...

BOTA