RAMA: RRITEN INVESTIMET NË BUJQËSI, NDËRSA NË MEDIA LE TË VAZHDOJNË LLAFET SI E...

Investimet në bujqësi kanë qenë në fokus të kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm. Teksa ka publikuar një video në disa prej qyteteve të Shqipërisë,...

PAGA E LUFTES, MINISTRJA DENAJ: 87% E SUBJEKTEVE TË PARASHIKUARA KANË APLIKUAR

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj ka qenë në disa biznese në Lezhë kryesisht ato që punonjësit e tyre duhet të përfitojnë pagën...

‘REFORMA TË MBYLLET SOT’! AMBASADORJA E SHBA MBLEDH SËRISH KËSHILLIN NË REZIDENCË

Për të dytën ditë me radhë negociatat për reformën zgjedhore janë zhvendosur nga pallati i Kongreseve te rezidenca e ambasadores amerikane. Pas dështimit të...

RAMA: VITIN TJETËR NIS NDËRTIMI I HEC-IT TË SKAVICËS, ISHTE ËNDËRR NË SIRTAR

Vitin tjetër do të nisë ndërtimi i HEC-it të Skavicës. HEC-in nuk do të ndërtojë privati, por 100% shteti. Kryeministri Edi Rama u shpreh...

PËRDHUNIMI I 15-VJEÇARES NGA ROJA I SHKOLLËS/ FRPD MARSHIM PARA MINISTRISË SË ARSIMIT: SHAHINI...

Forumi Rinor i Partisë Demokratike është mbledhur përpara ministrisë së Arsimit, duke kërkuar dorëheqjen e ministres Besa Shahini pasi nuk ka bërë asnjë reagim...

“SHPËRTHEN” TRITAN KALO: NA DREJTOJNË DIJEPAKTËT E TË PA BOSHTËT!

Mjeku i njohur, Tritan Kalo, jep një mesazh të fortë për politikën, teksa vijon të mos gjejë konsensus për Reformën Zgjedhore. Mjeku Kalo shkruan me...

”NË KOHË REKORD”, RAMA PUBLIKON VIDEON E TRANSFORMIMIT BRENDA 70 DITËVE TË COVID-4

Kryeministri Edi Rama ka publikuar videon nga spitali COVID_4 dhe transformimin e tij brenda 70 ditësh. Dje ishte Rama tek ky spital bashkë me ministren...

QARDAKU POZITIV ME COVID-19, TESTOHEN LOJTARËT DHE STAFI I BYLISIT, JA REZULTATET

Tashmë ka qetësi në Ballsh pasi futbollisti Eridon Qardaku bashkë me gjithë lojtarët e tjerë kanë dalë negativ me koronavirus. Qordaku dje doli pozitiv me...

A DO KETË “TYM TË BARDHË”? VIJOJNË DHE SOT NEGOCIATAT PËR ZGJEDHOREN

Ambasadorët e SHBA, BE, Britanisë dhe ODIHR, do të takohen sërish me përfaqësuesit e Këshillit Politik sot në orën 11:00. 9 orë negociata të një...

RAMA: ARDI VELIU GABOI, POR JA PSE ÇËSHTJA PËR MUA ËSHTË E MBYLLUR

Drejtori i Policisë së Shtetit Ardi Veliu do të vijojë detyrën. Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se Ardi Veliu gaboi në rastin e...

BOTA