-4.6 C
Shkoder, AL

SHKODËR, MAKINA AKSIDENTON PËR VDEKJE 60-VJEÇARIN

Një aksident me pasojë vdekjen ndodhi mesditën e sotme në hyrje të qytetit të Shkodrës. Ka qënë ora rreth 1. 30 kur aksidenti u...

SHKODËR, FESTOHET 74 VJETORI I ÇLIRIMIT TË SHQIPËRISË

Organizata e Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare në Shkodër ka festuar 74 vjetorin e Çlirimit, 29 nëntorin e vitit 1944. Në takimin e zhvilluar në...

AKSIDENT I RËNDË, MES 5 TË PLAGOSURVE, EDHE NJË SHQIPTAR

Në një aksident trafiku në autostradën gjermane A 44, në afërsi të lokacionit Werl, mëngjesin e së dielës janë lënduar pesë persona, katër prej...

URDHRI I RI I MAS: CELULARËT E KAPUR NË SHKOLLA SEKUESTROHEN E DORËZOHEN NË...

Një udhëzim konkret si do të veprohet për të ndaluar përdorimin e celularëve në shkolla, është firmosur nga ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla. Udhëzimi mban...

Në “sitë” gjyqtari i Apelit të Shkodrës, KPK: Kontakte me krimin

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka thirrur në dëgjesë gjyqtarin e Gjykatës së Apelit Shkodër, Luan Dervishi, i cili njëherësh është edhe kandidat për...

KAPET FURGONI ME DROGË NË QAFË-THANË

Një sasi e madhe droge, raportohet se është sekuestruar gjatë një aksioni të finalizuar paraditen e sotme (21 nëntor) pranë pikës kufitare të Qafë-Thanës. Lënda...

VETËPLAGOSET ME ARMË ZJARRI ADOLESHENTI, NË GJENDJE TË RËNDË NË SPITAL

Një plagosje me armë zjarri mësohet se ka ndodhur në qytetin e Peqinit. Një adoleshent i moshës 15-vjecare është plagosur me një plumb në...

PAPA FRANCESKU: SKENDERBEU SHEMBULL BASHKIMI

Papa Francesku ka pritur sot në një audiencë private një delegacion të shtetit shqitpar kryesor nga kryetari i Kuvendit z. Gramoz Ruçi së bashku...

DETAJE TË REJA NGA AKSIONI I POLICISE NE ELBASAN

Kanë dalë detaje të reja nga aksioni i policisë në Elbasan ku u prangosën Enver Çapja dhe Naim Gjuri. Burime nga policia kanë bërë të...

PRANGA SHQIPTARIT, U KAP ME KOKAINË E HASHASH NË MAKINË

Policia italiane ka prangosur një shqiptar pasi në pjesë të motorit të makinës kishte fshehur një sasi droge e llojit marijuanë dhe kokainë. Pas konstatimit...

Na ndiqni

65,414FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA