I zhgenjyer me humbjen, Armando Cungu, ka pranuar se Vllaznia e tij deshtoi ne Shkodër përballe tifozerise shkodrane.

Cungu eshte shprehur se kjo Vllazni nuk paraqiti asgje ne fushen e lojes. Nderkohe trajneri i Teutes Magani eshte shprehur i lumtur per kete rezultat pozitiv te arritur ne Shkodër.

Kuqeblu deshtuan ne ndeshjen e pare ne Shkodër, duke zhgenjeyr tifozerine qe e mbeshteti ne kete perballje, megjithate ka shume pikepyetje edhe per formacionin qe Cungu hodhi ne fushen e lojes dhe 11-shen qe i besoi kur vete pranoi se nuk jane ne formen me te mire. Keto jane disa pikepyetje te cilat duhet te marrin nje pergjigje ne ndjeshjet e ardhshme.