Pas dekretimit të Sandër Lleshajt në postin e ministrit të Brendshëm nuk ka vonuar as reagimi i kryetarit të opozitës, Lulzim Basha.

Lideri i PD shkruan në rrjetet sociale në një postim se pavarësisht se kush është në krye të ministrisë së Brendshme peshku është qelbur nga koka.

Me a pa Llesh MB ka shkuar për dreq sa kohë kryeministër është ai që mbron me thonj kriminelët dhe politikanët e lidhur me krimin, nga Dako te Balla, nga Tahiri e Xhafaj te Gjiknuri, Rrahja, Çyrbja e Sejdini me shokë.

Peshku është qelbur nga koka. Nga koka duhet pastruar!