Nuk mund të mungonte reagimi post-derbi i zv/kryeministrit të Shqipërisë dhe tifozit të kuq, Erion Braçe.

Braçe ka bërë moviolën e ndeshjes dhe pretendon për një penallti të padhënë për Partizanin, ku shikohet në zonë prekja me dorë e topit nga ana e një lojtari bardheblu. Braçe akuzon kryesorin Jorgji, por edhe mediat e analistët, se kanë heshtur te ky episod dhe i quan ata “Ajnshtajnë”, duke ironizuar edhe me koreografinë e ultasve të Tiranës!