Një i ri në Dibër është arrestuar në flagrancë nga policia për dhunë në familje.
Në pranga ka rënë shtetasi Alesio I, 28 vjeç, banues në Peshkopi.

Policia thotë se “arrestimi i tij u bë pasi në banesë për motive të dobëta, ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ndaj nënës së tij shtetases F.I, 49 vjeç”.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Dibër për veprën penale “Dhunë në familje”.