Dy persona janë proceduar penalisht, pasi kanë dhunuar dy futbollistë të Besëlidhjes.

“Më datë 13.02.2019, nga specialistët e Seksionit për hetimin dhe parandalimin e krimeve në Komisariatin e Policisë Lezhë, u proçeduan shtetasit L.K. dhe Xh.P., pasi në qytet Lezhë, për motive të dobëta kanë goditur fizikisht dhe me mjete të forta dy futbollistë të FC Besëlidhja, Lezhë”, sqaron policia.

Materialet proçedurale u referuan Prokurorisë pranë Gjykatës Shkallës Parë Lezhë për veprat penale në ngarkim të tyre ” Dëmtime të tjera me dashje” kryer në bashkëpunim” .