Në qytetin e Elbasanit është djegur pjesërisht një makinë.
Ngjarja ka ndodhur rreth orës 4.20 të natës së sotme. Mjeti tip BMW, është në pronësi të shtetasit L.Ç 40 vjeç. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Qemal Stafa.

Policia dyshon qe të kemi të bëjmë me zjarrvenje të qëllimshme
Ja njoftimi i policisë për ngjarjen:

Rreth orës 04:20, në lagjen “Qemal Stafa”, Elbasan , ka rënë zjarr në mjetin tip “BMV” , me targë AA 099OJ, në pronësi të shtetasit L.Ç , 40 vjeç , banues në lagjen “Qemal Stafa”Elbasan.

Mjeti ishte i parkuar në anë të rrugës, dhe si pasojë e flakëve mjeti është djegur pjesërisht në pjesën e motorrit.

Në vendgjarje ka shkuar grupi hetimor ku nga veprimet e para hetimore dyshohet se zjarri është i qëllimshëm.Vijon ende puna për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes

LAJMET E FUNDIT NE KOHE REALE