Ambasadorja e SHBA-së në OKB, Nikki Haley, ka dhënë sot dorëheqjen. Mediat raportojnë se dorëheqja e saj është pranuar dhe nga Presidenti Donald Trump.

Largimi i ish-guvernatores së Karolinës së Jugut ka ardhur si një surprizë ndaj zyrtarëve të administratës Trump.

Shtëpia e Bardhë nuk e konfirmoi lajmin por tha se zoti Trump po takonte znj. Haley në Zyrën Ovale të martën në mëngjes.

Znj. Haley u konfirmua si e dërguara e SHBA në OKB në janar 2017.