Një aksident është shënuar këtë të premte në qytetin e Sarandës, ku një automjet ka dalë nga rruga.

Mësohet se drejtuesi i mjetit ka qenë duke udhëtuar me makinën e tij, kur ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë ka dalë nga rruga .

Ndëkohë bëhet e ditur se nga hetimet e policisë dyshimet paraprake për ngjarjen janë se shkak për aksidentin është bërë shpejtësia e lartë dhe lagështira .

Nga aksidenti fatmirësisht nuk ka patur të lënduar, por vetëm dëme materiale.