Gjendet drogë në burgun e Shënkollit në Lezhë.Qeset me drogë u gjetën të fshehur në tubat e dusheve.

Burime të Policisë së Lezhës, bëjnë të ditur se, droga e bllokuar në këtë burg, në një sasi prej 2.7 gr. marijuanë, i përkiste të burgosurit L. V., nga Lapraka.

Të njëjta burime saktësojnë se , u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë edhe për punonjësit e policisë së Burgjeve, N. Gj., e G. N., vjeç 40 e 36, me detyrë trupë shërbimi.

Drejtoria Vendore e Policisë Lezhë – Seksioni për narkotikët.
Më datë 20. 09. 2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë, për të dënuarin, shtetasin L. V., vjeç 41, banues në Laprakë, Tiranë, i cili vuan dënimin në IEVP Shënkoll dhe për punonjësit e policisë së Burgjeve, shtetasit N. Gj., e G. N., vjeç 40 e 36, me detyrë trupë shërbimi,

pasi më datë 19. 09. 2018, gjatë kontrollit në ambientet e brendshme të këtij institucioni, L. V., ju gjet e bllokua në cilësinë e provës materiale 2.7 gr. lëndë narkotike e llojit Marijuanë. Nenet 283 e 248 të Kodit Penal