Dy ngjarje aksidentale, fatmirësisht kanë përfunduar pa pasoja të rënda.
Një burrë në Divjakë ka pi aksidentalisht benzinë, ndërsa një grua në Dibër ka pirë aksidentalisht ilaçe.

Të dy, pas ndihmës mjekësore, ndodhet ën spital, p probleme për jetën.
Komisariati i Policisë Divjakë

• Më datë 19. 08. 2018, në banesë, shtetasi G. B., vjeç 46, ka pirë benzinë dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë, për vlerësim.
Komisariati i Policisë Dibër

• Më datë 19. 08. 2018, në banesë, shtetësia A. R., vjeçe 26, aksidentalisht ka pirë ilaç, për pasojë ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër, për ngjarje aksidentale.