Në fjalën e tij gjatë seancës parlamentare të kesaj të Enjte, kreu i PD, Lulzim Basha u shpreh se Rama duhet të jetë në Kuvend dhe të japë sqarime për përgjimet e VOA që tregojnë sipas tij vjedhjen e votave.

“Keni zhytur vendin në krizë”, “ Ju veproni me kod mafioz, ju hani dhe pini me kriminelët” i është drejtuar me këto fjalë Basha kryeministrit Rama

Menjehërë ka reaguar Kryeministri Edi Rama i cili i është drejtuar me një pyetje direkte edhe ish-kryeministrit Sali Berisha, nëse mundet ta kalojë dot Oqeanin, pra a shkon dot më në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Ndërkohë gjatë seancës deputetët e PD-së kanë bllokuar foltoren e Kuvendit gjatë fjalës së ministres së Ekonomisë, Anila Demaj. Gjatë gjithë kohës, kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka bërë thirrje për qetësimin e situates
Mbylle me insertin