PJESË OPERISTIKE NGA SOPRANOT DHE BARITONËT E TALENTUAR. Famullia e Shen Shtjefnit ne Shkoder ne perfundim te festave te fundvitit ka organizuar nje koncert permbylles ne sallen “Kardinal Mikel Koliqi”.

Ky koncert solli per spektatorin pjeset me te bukura lirike te repertorit boteror Keto pjese u interpretuan nga artistet e rinj te talentuar si Erinda Agolli Soprano, Kejti Karaj Mezzo soprano, Anton Zefi Bas bariton, dhe muzikanti me eksperience Luke Mllugja. Pjeset operistike u kenduan nen shoqerimin e pianistit dhe koncert maestros Klevis Gjergji.Nderkohe ne salle ishin te pranishem perfaqesues te klerit katolik dhe ortodoks po gjithashtu artdashes te shumte.

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”390″ src=”//www.youtube.com/embed/T9IDV79GgVM” frameborder=”0″ allowfullscreen ]