Ndërkohë që kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas ftesës së Ballës. “Jeni të poshtër si dreqi, budallenj. Cfarë po bëni shoë po bëni. Ka një komision që duhet të kalojë.

Do bëni ju reformë zgjedhore, ju që nuk doni vettingun në politikë. Gjysma prej jush duhet të jenë në burg. Lërini këto gomarllëqe. Nuk keni turp.

Tufë horrash dhe banditësh. Ke shkelur kushtetutën dhe procedurën, pasi keni kap gjithçka po kap edhe bordin e bankës së Shqipërisë, me 28 firma të kësaj tufës së deles së hajdutëve.

Vetëm banka ka mbetur pa u kapur, kapeni edhe atë, por do ta shikoni ku do të përfundoni”.