Furgoni përplaset me kamionin. ngjarja e rendë ka ndodhur në rrugen në drejtiim të Durresit nga Tirana.

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme ku një furgon pasagjerës është përplasur me një trajler.

 

Paraprakisht mësohet se nga aksidenti kanë mbetur të plagosura rëndë duy vajza.
Policia dhe ambulanca shkuan në vendin e ngjarjes.

Nuk dihet ende shkaku i aksidentit, ndërsa po vijon punë për zbardhjen e ngjarjes. Policia ka shkuar menjeher në vendngjraje për të bërë të mundur zbardhejn e ngjarjes se rendë qe për fat deri tani ka sjelle vetem te plagosur.