Është thënë për muaj me radhë se Galaxy S10 i ardhshëm i Samsung është duke u formuar si telefoni më emocionues i kompanisë në vite.

Ndjesia shpesh mund të ftohet kur më shumë detaje rrjedhin, dhe ne kemi parë që ndodhin herë pas here me telefonat e ardhshëm Samsung.

Prej të enjtes ka qarkulluar një raport që thotë se Galaxy S10 + do të ketë një total prej pesë kamerave në bord. Gjithashtu u mësua se çfarë do të bëjë secili prej këtyre pesë lenteve.

Kamera e trefishtë në pjesën e prapme të telefonit do të përfshijë një sensor standard me kënd të gjerë, një sensor telefoto për zmadhimin optik dhe efektet e turbullimit të sfondit, dhe një sensor me kënd të gjerë prej 120 shkallë.

Pastaj në pjesën e përparme, telefoni do të ketë sensorë me kënd të gjerë dhe një telekomandë për modalitetin Portret.

Galaxy S10 besohet të jetë rreshtuar për një lansim në muajin janar dhe do të sjellë teknologji të re emocionuese si një sensor të ri gjurmë gishtash të ngulitur nën ekran.

Telefoni besohet gjithashtu të ketë një dizajn të ri me pothuajse asnjë skaje mbi ose poshtë ekranit. Do të ndiqet nga një tjetër telefon emocionues kur Samsung lanson Galaxy X e ri të palosshëm, por mbetet për t’u parë nëse ky telefon do të jetojë.