MARINAJ: TË KTHEJMË IDENTITETIN BASHKISË, MË PRANË BANORËVE. Kandidati i Partise Socialiste ne Bashkine Malësi e Madhe, Tonin Marinaj, ka nisur punen per nje beteje, por edhe per nje fitore ne zgjedhjet e 21 Qershorit.

Ne nje interviste per Star Plus, ai ka deklaruar se ka nisur punën per tu njohur me hallet dhe problemet e njerzve ne kete zone. I pyetur ne lidhje me keto problematika te cilet shqetesojne sot komunitetin, ai eshte shprehur se me voten e 21 Qershorit, kerkon te ndryshoje imazhin e kesaj bashkiie tashme te madhe, por qe te jete ne sherbim te banoreve. Tonin Marinaj, vjen ne kete gare nen siglen e Partise Socialiste dhe koalicionit te majte, nderkohe qe perballe tij ne gare per Partine Demokratike do te garoje Anton Kokaj.