Përveç gazit lotsjellës, policia ka nxjerrë në terren edhe një shihedhëse. Nuk dihet nëse policia do të vendosë ta përdorë për të shpërndarë turmën apo jo.

Aktualisht protestuesit vijojnë të qëndrojnë para Kuvendit ndërsa në sallën e parlamentit mazhoranca vazhdon seancën plenare.

Protesta e pasdites së sotme u shoqërua me disa momente tensioni dhe përplasje me policinë.Disa nga protestuesit jane ulur ne toke

.Kendohen kenge patriotike dhe behen thirrje “Rama ik”.Basha: Rama ka urdheruar nje kt te pndopdhur kurre me pare, sulmin me lende kimike ndaj popullit.