Gjendet e pajetë një 60 vjeçare në Elbasan.Ajo bashkë me bashkëshortin kshin shkuar nga Kosova në LIixhat e Elbasanit.

Gruaja e pajetë është gjendur nga bashkëshorti.Rethanat e ngjarjes janë ende të paqarta.
Çifti nga Plloshani i Kosovës kishin vendosur në Llixhat Tregan të Elbasanit për banjo termale.

Rreth orës 03:30 në spitalin e Elbasanit është dërguar e vdekur shtetasja E. I., 60 vjeçe si dhe në gjendje të rëndë shëndetsore bashkëshorti i saj shtetasi J. I., 70 vjeç.

Nuk janë konstatuar shenja dhune dhe polcia po heton për shkaqet e kësaj ngjarje.