Policia e Milanos ka arrestuar dy shqiptarë të moshës 29 dhe 27 vjeç të cilët dyshohen për grabitje banesash dhe makinash.

Shqiptarët dyshohen po ashtu për vjedhje apartamente në periferi të qytetit, si edhe për grabitjen e një BMV-je që kushton jo më pak se 100 mijë euro.

Mediat italiane shkruajnë se autoritetet italiane kanë verifikuar të dhënat dhe ka rezultuar se një makinë është vjedhur në Breshia.

Ata zbuluan identitetin e dy shqiptarëve dhe nisën operacionin për arrestimin e tyre