Mesditën e sotme një zjarr ka përfshirë një jaht në Symi, Greqi.
Zjarri arsyet e të cilit nuk dihen ra në një jaht me flamur londinez.

Mësohet se si pasojë e ngjarjes nuk ka persona të plagosur, pasi personat që ndodheshin në bordin e motoskafit arritën të nxirren shëndoshë e mirë.

Më pas forca zjarrfikëse u përpoqën të shuajnë zjarrin, por përpjekjet dështuan.
Shkaqet e zjarrit në jaht nuk janë bërë të ditura dhe do të hetohen menjëherë nga zyrtarët përkatës të Autoritetit Portual.