Tifozët e Real Madrid do të kishin më shumë dëshirë të shihnin Eden Hazard me fanellën e Los Blancos sesa Neymar.

Rezultati befasues mund të jetë një lajm i mirë për presidentin e klubit Florentino Perez, pasi ai beson se blerja e brazilianit është një mision te limitet e së pamundurës.

Në votim morën pjesë 200,000 tifozë të cilët zgjodhën pasardhësin e Cristiano Ronaldo-s.

Kishte shumë pyetje që duhet t’u përgjigjeshin tifozët, dhe për trashëgimtarin e CR7 ishte pyetja e fundit.

15 per cent of Real Madrid fans asked would like Eden Hazard to replace Cristiano Ronaldo

15 per cent of Real Madrid fans asked would like Eden Hazard to replace Cristiano Ronaldo

Kylian Mbappe është i pari me 54% të votave. Hazard 15% dhe Neymar 14%.

Gjithashtu kishte edhe 10% që kanë dashur Harry Kane.

Presidenti Perez do të marrë për bazë opinionin publik përpara se të bëjë zgjedhjen e tij që me shumë mundësi nuk do të jetë Neymar. Ai do të inkurajohet nga votimi për Hazard, i cili nuk është një objektiv i pamundur.

Vetë lojtari ka shprehur dëshirën për të luajtur në Bernabue.

Chelsea do të kërkonte rreth 100 mln euro për belgun.

14 per cent of fans want Paris Saint-Germain winger Neymar to be Ronaldo's replacement

PUBLICITET