Një ngjarje e rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur në Durrës, në lagjen Nr. 1.

Mësohet se një person është hedhur nga lartësia nga një pallat 12 katësh, dhe ka gjetur vdekjen. I ndjeri është një 21-vjeçar me inicialet A.K., banues në Manëz.

Nuk dihen shkaqet që çuan në vetëflijim 21-vjeçarin. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe shkakun.