Një 50 vjeçar është hedhur nga kati i tretë i spitalit dhe ka vdekur në vend.Nga informacionet e para personi i identifikuar me inicialet M. K vuan nga problemet mendore.

Më datë 13.08.2018, shërbimet e Spitalit Psikiatrik Vlorë, kanë dërguar për të marrë ndihmë mjekësore në Spitalin Rajonal Vlorë, shtetasin me probleme mendore M.K., 50 vjeç,

i cili ka mundur tu largohet shërbimeve dhe është hedhur nga kati 3 i spitalit, duke ndëruar jetë në çast” informoi policia e Vlorës.

Grupi hetimor ka nisur punën për kryerjen e veprimeve të mëtejshme hetimore për rastin në fjalë.