Një lajm tragjik për futbollin shqiptar ka ardhur ditën e sotme nga Suedia. Futbollisti Labinot Harbuzi, me origjinë nga Kosova, është ndarë nga jeta pas një sulmi në zemër.

Rrethanat në të cilat ka ndodhur ngjarja janë ende të paqarta, ndërsa dy vitet e fundit, 32-vjeçari ka qenë pjesë e skuadrave aziatike Prespa Birlik dhe Melaka United.

Më parë, ai ka luajtuar edhe për skuadra si Malmo, Gencerberligin, Manisaspor dhe Syrianska.