Një ditë para ndeshjes miqësore së Kombëtares Shqiptare ndaj Uellsit, kapiteni Mërgim Mavraj dhe trajneri Christian Panucci kanë dalë në një konferencë për shtyp.

Gjatë konferencës, kapiteni Mavraj është shprehur se ai nuk i ka kryer detyrat e tij dhe se për këtë gjë ka kërkuar falje.

Nuk i kreva detyrat e mija si kapiten, i kërkova falje shokëve dhe trajnerit. Më dhemb në shpirt kur dëgjoj se Panucci mund të largohet. Nuk është përgjegjësi e trajnerit ajo që ka ndodhur, jemi të gjithë nga pak fajtorë.