Një shqiptar, i cili kishte hyrë për të vjedhur në një shtëpi ka rënë nga kati i tretë i ndërtesës.

Sipas mediave italiane, i riu shqiptar me iniciale R.M., 23 vjeç, i ra nga ballkoni pasi u përpoq të dilte me shpejtësi ndërsa në shtëpi ishin kthyer pronarët. Mësohet se i riu ndodhet në gjendje të rëndë për shkak të dëmtimeve që ka marrë nga rënia.

Dy hajdutët u ngjitën përgjatë tubit të pallatit, deri në katin e tretë. Pasi hynë në shtëpi ata filluan të merrnin paratë dhe të gjithë gjërat e çmuara për të vjedhur. Por pronarët e shtëpisë u rikthyen para kohe dhe dy hajdutët nxituan të largoheshin pa u kapur prej tyre.

Pikërisht në këtë moment 23-vjeçari u rrëzua duke marrë lëndime të rënda, ndërkohë që bashkëpunëtori i tij u largua nga vendngjarja duke mos i dhënë as ndihmën e fundit të riut.