Policia e Vlorës ka sekuestruar 15 kg kanabis sativa në baneësën e një personi në fshatin Treblovë.

Në kuadër të këtij operacioni u vu në pranga u vu Fatmir Binjakaj.
Në njfotimin e policisë thuhet se: “Nga kontrolli i ushtruar në banesën e tij, shërbimet kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 15 kilogramë e 500 gramë lëndë narkotike e dyshuar e llojit Cannabis Sattiva”.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”