Policia e Tiranës, ka kapi një person, duke vjedhur. Pas verifikimeve të para, mësohet se i kapuri ishte një shtetas kosovar, i sëmurë mendor.

Në momentin e parë ai ka kundërshtuar efektivët e Policisë.Në këto rrethana, ai është dërguar bë Spitalin Psikiatrik.

Komisariati i Policisë Nr. 3
Më datë 14. 11. 2018, shtetasi E. S., vjeç 36, banues në Kosovë, është kapur në tentativë të vjedhjes së një objekti, si dhe gjatë shoqërimit në Komisariat, ka kundërshtuar fizikisht punonjësin e policisë.

Shtetasi E. S., u dërgua në Spitalin neurologjik pasi mund të ketë probleme të shëndetit mendor. Informacion paraprak.