Deputeti Partise Socialiste ne Lezhe, ne nje inteviste per mediat tha se do te ndizet drita jeshile per disa investime qe do te nisin shume shpejt.

Ai permendi rrugen e Shengjinit qe eshte kthyer prej vitesh ne gangrene, rrugen e re te kalase se Lezhes per kalimin e Autobusave dhe furgonave pasi ishte nje handikap.

Sipas deputetit Ndreu edhe nje nder rruget me problematike ne qarkun e Lezhes, ajo e e fshatit Torovice e cila eshte ne negocime, do te zgjidhe problemin e qindra banoreve te asaj zone.

Keto deklarata deputeti i Lezhes Pjerin Ndreu i beri gjate nje takimi te zhvilluar ne plazhin e Shengjinit, i shoqeruar nga ministret Qato dhe Nikolla mbi kushtet e sigurise ne vijen bregdetare te Lezhes.