Kryeministri Edi Rama ka vijuar të jetë aktiv në faqen e tij në Facebook, ku ka publikuar në rubrikën “Mirëmëngjes”, një video nga një fermë në Divjakë.

Në videon e shpërndarë nga Rama në Facebook, shihet një fermë e cila 20 muaj më parë ishte djerrë, ndërsa sot janë mbjellë 100 hektarë shegë.

MIRËMËNGJES 😃

dhe ju uroj një ditë të mbarë me pamjet nga kjo fermë që përpara 20 muajsh ishte djerrë, tokë e kripur në zonën e Divjakës, sot shih e shkruaj thotë populli👍: 100 ha shegë për eksport dhe 360 ha të tjera në proces jetëzimi

#BujqësiaqëDuam

#eGjithëVëmendjapërJu