Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli kohët e fundit është përfolur në listën e politikanëve të cilët mund të çojnë në zgjidhjen e krizës politike që po kalon vendi.

Megjithatë vetë ajo nuk ka shpehur asnjë qëndrim zyrtar mbi këtë ccështje.

Ditën e sotme, Topalli ka postuar në profilin e saj zyrtar një foto me qenin e saj ku shkuran: Victor Hugo pyeste:” Nese shikon ne syte e nje qeni, si mund te dyshosh se, ai nuk ka shpirt?”. … dhe pastaj, kur shikon masken e disa politikaneve… zgjedhja eshte e thjeshte.

Nuk dihet nëse ky koment i referohet ndonjë politikani në veçanti.