Në luften ndaj trafikut te droges policia italiane ka arrestuar gjate orëve të fundit edhe dy shqiptarë.Të arrstuarit janë një një çift shqiptarësh në Aviano, të cilët u kapën me kokainë.

 

Siç raportojnë mediat ne itali , të arrestuar janë Aleksandër Zhava, 29 vjeç dhe Lisa Zille, 24 vjeçe.

Në shpjegimet që ka dhënë policia italiane thuhet se, ndalimi i tyre u bë pasi pas një kontrolli rutinë, reagimi i dy shiptarve ka shtuar dyshimet e autoriteteve, të cilat më pas vijuan kontrollin edhe në shtëpinë e tyre duke gjetur kokainë, marijuanë si dhe disa materiale të tjera.